Technologia budowy domów ryglowych

Strona główna » Technologia budowy domów ryglowych

Technologia budowy domów ryglowych polega na połączeniu drewnianej , masywnej konstrukcji z wypełnieniem materiałem izolacyjnym i jego okładziną, pozostawiając samą konstrukcję szkieletu nie zasłoniętą.

Efekt ścisłego przestrzegania procesu technologicznego i stosowanie materiałów wyłącznie dobrej, sprawdzonej jakości – to nasze domy ryglowe.

Oferujemy domy :

  • o indywidualnych rozwiązaniach architektonicznych gdyż nie narzucamy naszym klientom żadnych projektów i dajemy nieskrępowaną możliwość ich wyboru, wyjątkowo energooszczędne – ściana zewnętrzna o współczynniku przenikania ciepła równym U = 0,19 W/m2K
  • o bardzo krótkim cyklu budowy niezależnym od pory roku, nie porównywalnym z żadną z innych metod budowania dzięki prefabrykacji elementów domu w zakładzie (ścian ,stropów, wiązarów dachowych)
  • na działki o trudnych warunkach gruntowych – dzięki niewielkiemu ciężarowi konstrukcji mogą być budowane tam gdzie inne nie mogą być posadowione
  • z bezpieczeństwem przeciwpożarowym – gwarantowanym poprzez wykorzystanie do produkcji drewna czterostronnie struganego z fazowanymi krawędziami
  • ze szczególnym wewnętrznym klimatem przyjaznego drewna i naturalnych materiałów
  • estetyczne – o przeróżnych możliwościach wykończenia elewacji.

Do budowy naszych domów wykorzystujemy drewno konstrukcyjne, suszone do wilgotności 15% (+/-3%), czterostronnie strugane, a pozostałe materiały budowlane wyłącznie dobrej jakości, poświadczonej wymaganymi dokumentami.

Ściany zewnętrzne :

Ściany wewnętrzne: wykonane z drewna świerkowego o przekroju 100×60 z obustronną płytą OSB 12 mm oraz płytą gipsowo-kartonową 12,5 mm wypełnione wełną mineralną 100 mm.

Strop: wykonany z drewna świerkowego o przekroju 240×120 mm lub 240x100mm. Na całość stropu przygotowana jest deska podłogowa o gr. 28 mm z fazą. Całość zabezpieczona jest preparatami bezbarwnymi.

Dach: wykonany z drewna świerkowego suchego, struganego i impregnowanego o przekroju 200mm x 80mm, 200mm x 60mm lub jako wiązary dachowe w zależności od konstrukcji domu, z izolacją z wełny mineralnej i zabudową płytami gipsowo-kartonowymi.

Niepowtarzalność domów sprawia, że cena jest kalkulowana indywidualnie w zależności od wybranego przez Państwa projektu, gatunku drewna z jakiego zostanie wykonany i zakresu realizacji ( stan ).

Na każde z Państwa pytań odpowiedzą fachowo nasi pracownicy, dokonamy prezentacji zrealizowanych projektów, wyceny interesującego Państwa zakresu planowanej inwestycji.